Dil Seçin
tren

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Türk Eklemeli İmalat Derneği resmi sitesi olarak kişisel gizlilik haklarınıza saygı duyuyor ve sitemizde geçirdiğiniz süre içerisinde bunu sağlamak için çaba sarf ediyoruz. Kişisel bilgilerinizin güvenliği ile ilgili birtakım bilgiler aşağıda açıklanmış ve bilginize sunulmuştur.

Kayıt Dosyaları

Birçok standard web sunucusunda olduğu gibi additiveturkey.org’da da istatistiksel ve güvenlik amaçlı olarak log dosyaları bulunmaktadır. Bu dosyalar; ip adresiniz, internet servis sağlayıcınız, tarayıcınızın özellikleri, işletim sisteminiz ve siteye giriş-çıkış sayfalarınız gibi standard bilgileri içermektedir. Log dosyaları kesinlikle istatistiksel amaçlar dışında kullanılmamakta ve mahremiyetinizi ihlal etmemektedir. Ip adresiniz ve diğer bilgiler, şahsi bilgileriniz ile ilişkilendirilmemektedir. Bu loglar 3-6 ay süre saklandıktan sonra sunucudan silinmektedir.

Yorumlar

additiveturkey.org sitesinde yayınlanan makalelere yorum yapabilirsiniz. Yorum yaparken mail doldurma zorunluluğu bulunmaktadır. Mail adresiniz ve IP adresiniz yorumlarınız ile birlikte sunucumuzda saklanır. İstekte bulunursanız eğer ilerleyen zamanlarda mailinizi kayıt dosyasından silebiliriz.

Medya Dosyaları ve Makaleler

additiveturkey.org sitesinde yazarlık sistemi bulunmamaktadır. Medya dosyaları ise google görsellerden alınma içerikler kullanılmaktadır. Websitemiz 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, info(at)additiveturkey.org mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Dış Bağlantılar

additiveturkey.org sitesi, sayfalarından farklı internet adreslerine bağlantı vermektedir. Sitemiz link verdiği, banner tanıtımını yaptığı sitelerin içeriklerinden veya gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir. Burada bahsedilen bağlantı verme işlemi, hukuki olarak “atıfta bulunma” olarak değerlendirilmektedir.